• אבי הראל- מנטור ויועץ עסקי

איפה נמצא ה ROI הגבוה ביותר בארגון שלכם?

עודכן ב: 20 מאי 2020


IMAGE BY: https://pixabay.com/


מהו הגורם בעל ההשפעה הגדולה ביותר על יעילות הארגון שלכם? ואיך אפשר ליצור ארגון יעיל מטרתי שעובד כמו תזמורת כל כלי הוא ייחודי אבל כשכולם מנגנים יחד ולפי אותו קצב קיבלתם מנגינה, סיפור אחד.

אני רוצה לדבר על משהו שיכול לעשות שינוי אדיר באופי ואופן ההתנהלות האישית שלכם ושל הארגון שלכם.

אבל נתחיל בשאלה: מה לדעתכם התחום שאם תעשו בו שינוי הוא יהיה השינוי העוצמתי והמתגמל ביותר עבור הארגון שלכם? האם זה הטמעת תוכנה חדשה? הדרכה? מכירות? נהלים ומשמעת? הגדלת השכר או הבונוסים??

על מנת לענות לשאלה הזו עלינו לעצור רגע ולהביט לתחום אחר לחלוטין (אבל מאוד דומה)- הורות. מה הדרך הכי טובה ונכונה לעשות שינוי אצל הילדים שלכם? התשובה היא לשנות את ההתנהגות שלכם !! הילדים שלנו רואים ושומעים אותנו (גם שאנחנו חושבים שהם לא ..) והם סופגים מאיתנו את רוח הדברים ואותה רוח נוכחת בחיים שלהם יותר מכל החוקים והכללים של הבית- באיזשהו מקום אתם בעצם המנהיגים בבית שלכם ורוח הדברים בבית נקבעת על ידי המנהיגים (ההורים) והתא המשפחתי שלכם הוא שיקוף שלכם.

אותו דבר בארגון שלכם הארגון שלכם בנוי בדמותכם – ואופי ההתנהלות בארגון נובע מהאופי שלכם – איך אומרים – הדג ... מהראש.

בלא מעט פעמים ראיתי ארגונים שהתנהלו בצורה מסוימת ואז הגיע מנכ"ל חדש עם אג'נדה חדשה והארגון משתנה .. אותו מוצר ,האנשים אותם אנשים, הלקוחות אותם לקוחות, אותו פלח שוק אבל משהו השתנה – בצבא קוראים לזה - רוח המפקד. (אפשר לראות את זה אפילו בצה"ל- כל רמטכ"ל מביא אתו עידן חדש – רוח חדשה, סדרי עדיפויות שונים - אותם נתונים – סד"כ/ טכנולוגיות/ שדרה פיקודית אבל הדברים נשמעים ונראים אחרת רק כי המנכ"ל (הרמטכ"ל) התחלף.

כבר כמעט עשור אני מלווה חברות ועסקים ולאורך כל הדרך אני רואה את אותה תופעה- מנכלים שמחפשים פתרונות להגדלת רווחיות ויעילות הארגון בחוץ במקום לראות את האוצר האדיר שנמצא בפנים.- כמו תמיד הפתרון נמצא מתחת לאף תחשבו מה יכול לקרות אם הצוות מגובש, חותר יחד לאותה מטרה, תחשבו מה יכול לקרותלארגון שלכם אם העובדים שלכם היו מגויסים לטובת הארגון.

כשאתם רוצים לייצר שינוי בארגון אתם צריכים להתחיל לעשות את הדברים באופן שונה ממה שעשיתם עד היום – אני לא מבטיח שיהיה לכם קל (שינוי תמיד מאתגר) אבל אני מבטיח לכם שזה עובד (אתם תופתעו לגלות עד כמה) וזה לא תלוי באף גורם חיצוני – רק בכם ז"א שאתם ואתם בלבד יכולים לשנות את ההתנהלות בארגון שלכם וליצור ארגון שבו המרכיב החשוב ביותר -האנשים שלכם מניעים תהליכים / יותר עצמאיים/ פועלים ברוח הארגון ומשיגים תוצאות טובות יותר.

הנכס החשוב ביותר של הארגון שלכם הוא האנשים שלכם. וכדיי לקבל את התשואה הטובה ביותר יש חוקים ברורים – עשה ואל תעשה שבעזרתם תוכלו להפוך למנהיגים עסקיים מובילים, עובדים מאוחדים סביב אותה מטרה מדברים בשפת הארגון.

11 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול