• אבי הראל- מנטור ויועץ עסקי

הטבע האנושי לא משתנה וזה טוב לעסקים.

עודכן ב: 20 מאי 2020IMAGE BY: https://pixabay.com/


אתם כנראה תסכימו איתי אם אני יאמר שאנחנו בעידן מעניין, המציאות העסקית משתנה כל הזמן- טכנולוגיות חדשות שמשנות את אופן העבודה, מה לא השתנה..

אז מה באמת לא השתנה?

האופן בו אנשים חושבים – המוח שלנו עדיין עובד על תוכנה שנכתבה לפני אלפי שנים. בקיצור אנחנו עובדים על WINDOWS ממש ישן אז מה המשמעות של כל זה כשזה נוגע לניהול אנשים- ז"א ניהול חברה?

אני רוצה שנעסוק בצד האנושי –

יש אין ספור הוכחות שכשטוב לאנשים הם עושים עבודה טובה יותר, מגיעים לתוצאות טובות יותר ונשארים יותר זמן בחברה. אז מה עושה לאנשים טוב?

בונוסים?- התשובה היא כן אבל הם מתפוגגים מהתודעה מהר מאוד חוצ'מזה שאי אפשר לנהל את החברה על בסיס בונוסים.

רכב, משכורת, פנסיה...- נכון זה עוזר לשמור את האנשים (לפעמים גם את אלו שאתה לא רוצה לשמור) אבל לא בגלל זה אנשים יתנו מעצמם יותר, ילכו את האקסטרא מייל.

אנשים נמצאים היום בעבודה יותר שעות (ערות) מאשר בבית – הורים רואים את החברים לעבודה יותר מאשר את הילדים שלהם.

ואם אתה נמצא במקום כל כך הרבה שעות אז אתה רוצה להרגיש בו טוב במהלך היום אחרת אתה סובל פעמיים -פעם אחת בעבודה ופעם שניה כשאתה מגיע הביתה (כשחווית העבודה שלך לא נעימה זה משפיע עליך גם מעבר לשעות העבודה)

יש הבדל בין לומר שהעובדים הם הנכס החשוב בארגון ואז להתייחס אליהם כמו אל צמיג שניתן להיכנס לכל פנצ'ריה ולהחליף במחיר לא גבוה במיוחד לבין להתנהל מתוך ההבנה שהעובדים הם הנכס היקר ביותר לארגון.

הימים של ניהול היררכי קלסי בו המנהל הוא מפקד שאף אחד לא מתווכח אתו או חולק על דבריו הולכים ונעלמים מהעולם ובמקום הגישה הזו צומחת גישה אחרת שמבינה מה אנשים צריכים ורוצים על מנת לתת מעצמם.

היום על מנת להביא את החברה שלך למימוש הפוטנציאל האנושי (הנכס היקר בארגון) אתה צריך להבין שהזמנים השתנו כדאי להתנהל אחרת אם אתה רוצה להינות מכוח האדם שיש בחברה שלך כדאי מאוד שתביא לשולחן כישורי מנהיגות ואני לא מדבר על מנהיגות מוגבהת מהעם אלא מנהיגות בגובה העיניים, כתף אל כתף (SIDE BY SIDE LIDERSHIP) מנהיגות שמשלבת שותפות והובלה של הצוות שלך.

וכשתצליח לעשות לשלב מנהיגות בניהול אז תצליח לרתום את העובדים שלך ותגלה שהחברה שלך מתנהלת אחרת, פתאום אתה לא לבד בצריח אלא יש אתך צוות שלם.


אבי הראל.27 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

איפה נמצא ה ROI הגבוה ביותר בארגון שלכם?

מהו הגורם בעל ההשפעה הגדולה ביותר על יעילות הארגון שלכם? ואיך אפשר ליצור ארגון יעיל מטרתי שעובד כמו תזמורת כל כלי הוא ייחודי אבל כשכולם מנגנ