• אבי הראל- מנטור ויועץ עסקי

משבר הקורונה- 5 פעולות שחייבים לעשות עכשיו

עודכן ב: 20 מאי 2020IMAGE BY: https://pixabay.com/


טוב כולנו כבר מרגישים את זה - משבר הקורונה כבר פה וחוסר הוודאות מורגש בכל מקום, אף אחד לא יודע באמת מה יקרה.

אני יכול לשתף אתכם שאני מקבל טלפונים מלקוחות לחוצים שמחפשים תשובות מנסים להבין מה כדאי וצריך לעשות כדי להתמודד עם המשבר הזה.

בתקופה הקרובה אנחנו בעלי העסקים נתמודד עם אתגרים שאת חלקם לא הכרנו עד היום- אתגרים כמו: לקוחות שמתקשרים להקפיא את השירות, ביטולים, סחורה וחומרי גלם שלא מגיעים ובעיקר- שוק בהלם ובפניקה.

כשכמפליגים בים וסערה מתקרבת יש סט פעולות שנוקטים כדי שתכנסו ותצאו מהסערה בשלום- כמו בים גם בעסקים יש מספר פעולות שצריך לעשות כדי להיות מוכנים לסערה הזו. אז החלטתי לרכז עבורכם כמה טיפים להתמודדות עם המשבר.

הטיפ הראשון והחשוב מכולם- תכינו את העסק לעבודה מרחוק עכשיו

זה יקרה בוודאות חלק מהעובדים או המנהלים יכולים להיכנס לבידוד ולא להגיע לעבודה וכל זה ללא התראה לכן חשוב להתכונן ולהבין איזו עבודה ניתן לבצע מרחוק. עסקים שיכולים לעבור לעבודה מרחוק צריכים להבין מה נדרש מהם על מנת שהעובדים והמנהלים יוכלו להמשיך ולעבוד מהבית.

למזלנו אנחנו בעידן שיש את טכנולוגיות זמינות וממש לא יקרות שתומכות בפורמטים שונים של עבודה מרחוק- אני ממליץ לכם להבין אילו טכנולוגיות משרתות את הצרכים של העסק שלכם ותתחילו לתרגל את העבודה עם הכלים האלו.

הטיפ השני- תבנו פורמט לעבודה מרחוק- פורמט לעבודה מרחוק צריך להכיל את המשימות, תחומי אחריות, יעדים ומטרות, אופן ואופי הדיווח ועוד פרמטרים בהתאמה לאופי העסק והתפקיד אבל ככל שתהיו יותר ברורים איך אתם רוצים שהדברים יתבצעו ככה התוצאות יהיו מדויקות יותר.

הטיפ השלישי- גייסו את העובדים שלכם- תיזמו איתם שיחה גם הם נמצאים במתח עצום, שתפו אותם, פעלו בשקיפות ותצרו כמה שיותר וודאות וביטחון כדי שהם יתנו את המקסימום- אתם צריכים אותם והם אתכם זה הזמן לרתום אותם.

הטיפ הרביעי- תישארו רגועים ובפוקוס זה הזמן לחשיבה מושכלת לא לתת ללחץ לקחת את ההחלטות, החלטות שנלקחות ממקום של לחץ מתעלמות מהרבה פרמטרים בדרך. שקלו את האפשרויות חפשו את ההזדמנויות חדשות וזה לוקח אותנו ישר לטיפ החמישי והאחרון-

הטיפ החמישי-בכל משבר ישנה הזדמנות חשוב לזהות אותה או ליצור אותה -זה הזמן לגמישות מחשבתית ואם תשחקו את המשחק נכון יכול להיות שהלימון יהפוך לימונדה.- אני מכיר כבר כמה עסקים שכבר ממנפים את המשבר לטובתם.

אז הבטחתי מתנה אם אתם בעלי עסקים או מנהלים ואתם מרגישים את חוסר הוודאות ורוצים להתייעץ איתי אתם מוזמנים להשאיר פרטים בטופס יצירת הקשר, לשלוח אלי WHATSAPP ונקבע שיחת אבחון קצרה ללא עלות וללא התחיבות. אז נשאר לי לאחל לנו שנהיה בריאים, שהמשבר יעבור במהירות ובעיקר שנצא ממנו מחוזקים

שלכם אבי הראל

054-4250506 harelmentoring@gmail.com


16 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

איפה נמצא ה ROI הגבוה ביותר בארגון שלכם?

מהו הגורם בעל ההשפעה הגדולה ביותר על יעילות הארגון שלכם? ואיך אפשר ליצור ארגון יעיל מטרתי שעובד כמו תזמורת כל כלי הוא ייחודי אבל כשכולם מנגנ